Ověřte si, zda opravdu hlídáte úniky tepla

Jistě víte, že nechtěné úniky tepla z Vašeho domova znamenají plýtvání energií i penězi. Víte, jak tyto úniky tepla odhalit a zdokumentovat a jak ušetřit tisíce korun?
S pomocí moderní technologie termosnímky (dvourozměrné barevné termogramy tepelného pole) můžete odhalit, kudy z Vašeho domu uniká drahocenné teplo. Následnými opatřeními pak můžete snížit své náklady na spotřebu elektřiny, zemního plynu či jiných energií.

Myslíte si, že analýza tepelných ztrát prostřednictvím termosnímků je přínosná?

Odpověděli jste na

0 otázek / 27

0%

Ověřte si, zda opravdu hlídáte úniky tepla
Co je termosnímek?

Výstupem termoměření je snímek zobrazující rozdíly teplot pomocí škály barev, takže je možné vidět tzv. anomálie – místa, kudy teplo z objektu uniká. Speciální kamera ukáže všechny izolační nedostatky a změří každý bod v záběru. Snímá povrchové teploty objektů a konstrukcí, není však možné vidět skrz. Termosnímek je složený z jednotlivých obrazových bodů – pixelů. Každý pixel představuje bod snímaného tělesa o konkrétní teplotě. Obrazovým bodům jsou podle teploty přiděleny příslušné barvy, kdy je nejteplejší oblast charakterizována červeně a nejchladnější černou barvou. Na termosnímku je také vždy vyobrazena celá barevná stupnice, která udává rozlišení barev ve vztahu k teplotě. Např. u budov se místa úniku tepla projevují znázorněním vyšší teploty, než u okolního prostředí. Záleží ovšem vždy na odborníkovi dané oblasti, jak zhodnotí charakter tohoto úniku i jeho příčinu.Co zobrazuje?

Termosnímek zobrazí vlhkost a plísně uvnitř domu, které škodí organismu a ohrožují Vaše zdraví. Termoměření odhaluje zahřívání kabelových rozvodů, které mohou způsobit požár. V topné sezóně jsme schopni zjistit průtok jednotlivých radiátorů, respektive zúžení průtoku topných těles. U vadného podlahového topeni kamera odhalí místo úniku tepla nebo nefunkčnost některé části topení.

Dle naší dosavadní zkušenosti zákazníci nejvíce využívají termosnímky ke zjištění, zda je nutné provést zateplení fasády nebo střechy u starších objektů. Termosnímky hrají také významnou roli při samotných rekonstrukcích a novostavbách, slouží jako zpětná kontrola kvality provedených prací (zateplení izolačními materiály apod.).

Doporučujeme

Myslíte si, že analýza tepelných ztrát prostřednictvím termosnímků je přínosná?
Vaše domácnost je úspornější než

0%

ostatních domácností.

Pochlubte se svým výsledkem

Pochlubte se svým eko statusem, pošlete jej svým známým.

Close
Musíte zadat text
Vyplňte Váš e-mail Špatný tvar e-mailu

Pokračujte později nebo na jiném počítači

Vyplňte Váš e-mail Špatný tvar e-mailu

Vaše uložené profily

Vše

0 otázek / 27

vytvořit nový profil

Vytvořte si nový profil

Close

Máte zájem o nabídku výhodné energie?

Sdělte nám telefonní číslo nebo e-mail a my se Vám ozveme.

 Zavolejte mi 

Vyplňte, prosím, alespoň jeden kontaktní údaj:

Close
ZADEJTE VÁŠ E-MAIL A/NEBO E-mail je ve špatném tvaru.
ZADEJTE VÁŠ TELEFON

Zvolte produkt

Vyberte jeden z produktů

Nepovinné:

Potvrďte souhlas s ochranou osobních údajů
  

Sledujte spotřebu své domácnosti

Jedinečný nástroj po sledování spotřeby energií.

 Sledovat spotřebu